Muzyka bez ZAiKS? Co to oznacza w praktyce?

Certyfikat indywidualny muzyka VTM bez opłat

Certyfikat indywidualny muzyka VTM bez opłat ZAiKS

Muzyka to jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych, wspomagających znakomicie sprzedaż produktów czy usług. Trudno sobie dziś wyobrazić sklep, restaurację, hotel czy salon, w którym panuje cisza. Z badań przeprowadzonych przez OBOP na zlecenie ZPAV wynika, że w większości wypadków konsumenci – mając wybór – decydują się na usługę w lokalu, w którym odtwarzana jest ciekawsza muzyka. Nawet, jeśli ceny są tam wyższe niż u konkurencji.

Brak znajomości prawa nie zwalnia z odpowiedzialności

Właściciele firm, które mają częsty kontakt bezpośredni z klientem często decydują się na stworzenie miłej atmosfery w swoim lokalu dzięki muzyce z radia czy telewizji. Nie każdy jednak wówczas zdaje sobie sprawę, że wraz z podjęciem decyzji o korzystaniu z radia w obrębie własnej firmy będzie musiał pogodzić się prędzej czy później z wizytą kontrolera z ZAiKS-u, STOART-u oraz SPAW-u. Większość takich wizyt kończy się propozycją nie do odrzucenia, czyli podpisaniem umowy uprawniającej do odtwarzania muzyki z radia czy telewizji, która nakłada na nas dodatkowe koszty finansowe. Nie wszyscy właściciele orientują się, że można uniknąć powyższych opłat korzystając z muzyki zwolnionej z opłat na rzecz Organizacji Zbiorowego Zarządzania. Co ważne muzyki specjalnie przygotowanej pod kątem ich działalności.

Jak uniknąć ZAiKS-u?

W przypadku wytwórni VTM Dr. Stein właścicielem praw autorskich, wykonawców i producentów wszystkich utworów zawartych na zwolnionych z opłat płytach jest bezpośrednio wydawca. To on opłacił lub opłaca tantiemy dla artystów, wykonawców i autorów wydawanej muzyki, o czym informuje w wydawanym przez siebie oświadczeniu. Prawa producenta, jako że jest nie zrzeszony, zachowuje w przypadku własnych produkcji on sam. W takim wypadku, żadna z OZZ nie może pobierać opłat dla artystów, autorów, twórców i wykonawców, którzy nie są w tych organizacjach zrzeszeni, zwłaszcza jeśli opłaceni zostali oni lub są opłacani przez wydawcę.

Oznacza to, że po zakupie płyt z oferty VTM Dr. Stein, mogą Państwo bezterminowo odtwarzać tą muzykę bez konieczności podpisywania umowy z jakąkolwiek OZZ ( na terenie Polski: ZAiKS, STOART, ZPAV, SAWP). Podstawą zwolnienia z opłat jest oryginalny nośnik oraz faktura jego zakupu.

Muzyka tego niemieckiego wydawnictwa jest ceniona w całej Europie, zdobyła również wierne grono wielbicieli w naszym kraju. Doskonale sprawdza się jako tak zwana muzyka tła we wszelkiego rodzaju lokalach gastronomicznych, gabinetach i poczekalniach, salonach piękności i fryzjerskich, sklepach i wielu innych miejscach. Po prostu, wszędzie tam, gdzie dobre samopoczucie klienta jest ważne. VTM Dr. Stein to najlepsza europejska muzyka relaksacyjna o czym świadczą miliony sprzedanych płyt, oraz takie nagrody jak złote płyty za 100.000 sprzedanych egzemplarzy, prawdziwe wyjątki w muzyce relaksacyjnej.

Repertuar VTM mieści się w szeroko pojętej kategorii muzyki relaksacyjnej i wellness. Muzyka jest spokojna, ale nie monotonna. Relaksuje, ale nie usypia, tworzy raczej przyjazną i sympatyczną atmosferę, sprzyjającą kontaktom międzyludzkim.

Przykładowy album muzyczny z kolekcji VTM Dr.Stein, który zwolniony jest z wszelkich opłat na rzecz Organizacji Zbiorowego Zarządzania. Duch Azji:

Album zwolniony z opłat ZAiKS

Duch Azji – Album zwolniony z opłat ZAiKS